БГ EN

Витоша триумфира с Купа София

Снимки: Евгени Цеков, sportsgallery.eu
21-07-2018 10:07 | Василен Димитров

Отборът на Витоша спечели отборната надпревара в деветото издание на международния турнир по скокове във вода Купа „София“, провел се на открития столичен басейн „Диана“.

Софийския клуб, който е организатор на състезанието,  събра актив от 328 точки.

Витоша спечели общо 18 медала.  От тях 4 златни, 5 сребърни и 9 бронзови отличия.

Организаторът Георги Чобанов с част от медалистите си

Втори в класирането е миналогодишният шампион от Шефилд (Англия) с 250 т., трети е отборът от Русия - МГФСО с 226 т.

Общо 13 клуба от 9 държави взеха участие в състезанието, което бе в програмата "София - Европейска столица на спорта" 2018.

Муждународният турнир бе в памет на треньорите на организатора, треньор и президент на Витоша Георги Чобанов - Виолета и Любомир Михайлови.

Надпреварата се проведе под егидата „София – европейска столица на 2018“.

Самият Чобанов продължава с натоварената си програма. Заминава за украинската столица Киев, където ще съдийства на световното първенство по скокове във вода за юноши и девойки.